Nietypowe zainteresowania naszych uczniów

Dwaj bracia, uczniowie naszej szkoły, Adam i Jerzy Burda uprawiają jeszcze mało znaną Krav-magę. Krav-maga to izraelski, nowoczesny system samoobrony i walki wręcz. Nazwa wywodzi się z dwóch starożytnych hebrajskich wyrazów „krav” – tłumaczony jako „walka” oraz „maga” – oznaczający „kontakt”. Dwiema podstawowymi składowymi Krav-magi jest samoobrona oraz walka wręcz. Podstawę Krav-magi stanowi samoobrona, która obejmuje techniki, mające na celu umożliwienie osobom obronić się przed atakiem, zminimalizować obrażenia i w konsekwencji pokonać przeciwnika. Ta podstawowa część Krav-magi pozwala nauczyć się ruchów, które umożliwiają obronę przed uzbrojonym lub nieuzbrojonym przeciwnikiem, w różnych pozycjach: stojącej, siedzącej oraz pozycji leżącej. Natomiast walka wręcz jest tą częścią Krav-magi, która dotyczy osób bardziej zaawansowanych. Dostarcza ona wiedzy i umiejętności szybkiego i skutecznego obezwładnienia przeciwnika.

Adam i Jerzy wzięli udział w IV Otwartych Mistrzostwach Polski w Krav Maga. Zawody odbyły się 19-11-2022 r. w Poznaniu.

W kategorii Juniorzy chłopcy zajęli I miejsce.

Gratulacje!