Czary, mary, czyli Andrzejki w przedszkolu

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Żabki” i „Sowy” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych, dzięki którym mogły poznać swoją przyszłość – tą bliską i tą daleką.
Przedszkolaki rozpoczęły świętowanie oglądając film edukacyjny i prezentację multimedialną dotyczącą historii tego święta oraz dawnych zwyczajów dotyczących jego obchodów. Dzieci za pomocą czarów i wróżb mogły poznać swoją najbliższą przyszłość, przyszły zawód, imię swojej sympatii, a także swoje cechy charakteru. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania w rzędzie butów oraz zabaw z „magiczną kulą”.
Na zakończenie zajęć „Żabki” wykonały pracę plastyczną pt. „Czarownica”.

Czy nasze andrzejkowe wróżby się spełnią? Pokaże przyszłość. Pewne jest jednak to, że przyniosły one naszym przedszkolakom wiele radości i były wspaniałą okazją do wesołej zabawy.