Projekt Międzykulturowy UNICEF – Muzeum Sztuki Użytkowej “Muzealna dżungla”

7.12.2022 grupa uczniów realizująca Projekt Międzykulturowy UNICEF udała się z wizytą do Muzeum Sztuki Użytkowej. Celem wizyty było zapoznanie się bogatą kolekcję niezwykłych obiektów prezentującą sztukę użytkową od średniowiecza do współczesności, wśród których znaleźć można „relikwiarzyk” z puklem włosów Napoleona Bonaparte, tureckie siodło z Bitwy pod Wiedniem, porcelanowy nocnik dla dam, żyrandol wenecki złożony z 460 elementów, krzesło odwrotne, zbroję samuraja oraz lalkę Barbie. Uczniowie uczestniczyli także w lekcji muzealnej “ Muzealna dżungla”, której zadaniem było odnalezienie sylwetek zwierząt ukrytych wśród muzealnych eksponatów.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).