Dzień Motorniczego

25 listopada przedszkolaki obchodziły Dzień Motorniczego. Była to doskonała okazja do przybliżenia naszym przedszkolakom realiów pracy w tym zawodzie i zasad bezpiecznego korzystania z tego środka transportu
jako pasażerowie.

Dzieci z grupy „Biedronki” zapoznały się ze schematem sieci tramwajowej różnych linii w naszym mieście, uczyły się odczytywać rozkład jazdy, a także oglądały przyniesione przez siebie książki i modele tramwajów. Na zakończenie zajęć wyczarowały piękny plakat poznańskiego tramwaju.

Grupę „Misie” odwiedził motorniczy, który przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy, opowiedział o zajezdniach tramwajowych, a także zaprezentował piasek wykorzystywany przy awaryjnym hamowaniu tramwaju.

Grupa „Żab” i „Sów” obejrzała film edukacyjny, a następnie zajęła się cierpliwym i dokładnym składaniem modeli autobusów.

 

Wszystkim motorniczym przesyłamy najszczersze życzenia!