Projekt Międzykulturowy UNICEF – Poznajemy europejską modę XIX i XX wieku

23 listopada grupa uczniów realizująca Projekt Międzykulturowy UNICEF udała się z wizytą do Muzeum Historii Ubioru. Celem zajęć było przybliżenie uczniom wyjątkowej dziedziny sztuki użytkowej, jaką jest ubiór historyczny i uświadomienie o jego istotnej roli w europejskim dziedzictwie kulturowym. Dzieci mogły zapoznać się ze zbiorami bogatej kolekcji odzieży i akcesoriów z XIX i XX wieku, a w szczególności ze strojami ceremonialnymi. W XIX wieku śluby i pogrzeby wymagały odpowiedniego stroju, podobnie jak dziś. Czy czerń była tylko kolorem żałobnym? Ile odcieni ma kolor biały? – Na te i wiele innych pytań uczniowie uzyskali odpowiedzi podczas wyjątkowej lekcji muzealnej.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).