Kubusiowi Przyjaciele Natury

Grupa Biedronki przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego – Kubusiowi Przyjaciele Natury.  Udział w programie polegał na przeprowadzeniu minimum 3 zajęć tematycznych związanych z tematyką ekologii, dbania o przyrodę, aktywnego wypoczynku i ruchu. Po zrealizowaniu tematów, Biedronki otrzymały Certyfikat. W projekcie grupa zrealizowała: Las to dom dla zwierząt. Dbamy o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze. W parku. Dbam o aktywność fizyczną. Nad rzeką. Dbam o czystość wody. Przedszkolaki odczytywały tajemnicze listy od zwierząt – wilka, wiewiórki i bobra. Otrzymały specjalne mapy, zadania do wykonania, wysłuchały opowiadań oraz poznały piosenkę Kubusia. Miały również możliwość wykonywania ćwiczeń fizycznych z Kubusiem. Na zakończenie projektu dzieci otrzymały naklejki i odznakę z Kubusiem.