„Piątka bloguje”

Drodzy Uczniowie!

Miło nam poinformować, że z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który działa         w Szkole Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Poznaniu powstał projekt „Piątka bloguje”.

W ramach lekcji informatyki uczniowie klas IV-VIII tworzyli propozycje logo naszego bloga z wykorzystaniem aplikacji Canva. Otrzymaliśmy wiele interesujących prac, które zostały zgłoszone do konkursu. Na drodze ogólnoszkolnego głosowania wyłoniliśmy najciekawszą pracę. Jej autorką jest uczennica klasy VII c – Patrycja Osses. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się ze stroną bloga. Jest ona dostępna pod adresem https://piatkabloguje.wixsite.com/blog lub po kliknięciu na logo zamieszczonym na stronie internetowej szkoły.

Tematyka, która prezentowana jest na blogu obejmuje następujące zagadnienia: dbamy o zdrowie, dobra energia, ekologia, klimat, jesteśmy ciekawi świata, patrzymy w przyszłość, różnorodność, tolerancja, sport, tradycja, wolność, niepodległość.

W ramach wymienionych obszarów można nadsyłać zdjęcia prac plastycznych, fotografie autorskie, prace pisemne (np. wiersze), krótkie filmy itp.

Zachęcamy do przesyłania prac na adres: piatka.bloguje@sp5poznan.pl

Serdecznie zachęcamy do współtworzenia naszego wspólnego bloga!

Samorząd Uczniowski