Dzień Dinozaura

W lutym przedszkolaki obchodziły niezwykłe święto – DZIEŃ DINOZAURA. Chociaż dinozaury wyginęły wiele milionów lat temu, to nadal fascynują nie tylko starsze, ale także i młodsze dzieci, które bardzo chętnie zgłębiają swoją wiedzę na temat tych niezwykłych gadów. Dzieci były zainteresowane tym gdzie, kiedy i w jakich warunkach żyły dinozaury, co jadły, jak się poruszały oraz jakie miały nazwy. Dowiedziały się również dlaczego wyginęły te prehistoryczne zwierzęta. Poznały wybrane gatunki dinozaurów: Tyranozaur, Triceratops, Stegozaur, Brontozaur, Diplodok.

Biedronki wykonywały różne zadania, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo-naśladowczych. Zbudowały konstrukcję szkieletu dinozaura z rolek po papierze toaletowym,  wspólnie wykonały eksperyment „wulkan”. Tego dnia również powstał „Kącik Małego Paleontologa”, gdzie przedszkolaki zostały prawdziwymi naukowcami, poszukującymi szczątków dinozaurów.  

Biedronki, Misie, Sowy wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. Zajęcia w tym dniu pogłębiły wiedzę najmłodszych, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.