Obchody 77. rocznicy wyzwolenia Poznania

Bitwa o Poznań zakończyła się 23 lutego 1945 roku, kiedy okupanci broniący się przez 5 dni na Cytadeli poddali się. Oznaczało to wyzwolenie miasta. W walkach wyzwoleńczych zginęło niemal 6 tysięcy żołnierzy radzieckich, ok. 3 tysięcy armii niemieckiej i ok. 700 Polaków – cywilów i wojskowych.

23 lutego na górnym tarasie Cytadeli odbyły się obchody upamiętniające tamte wydarzenia.  Zawyły syreny alarmowe i zabrzmiał hymn Polski. Pod Pomnikiem Żołnierzy Radzieckich, Cytadelowców i Żołnierzy Alianckich złożono kwiaty i oddano hołd poległym. W imieniu mieszkańców wiązanki złożyli Mariusz Wiśniewski – zastępca prezydenta Poznania oraz Grzegorz Ganowicz – przewodniczący Rady Miasta Poznania. W obchodach udział wzięli również przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, służb mundurowych, harcerze, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz poczty sztandarowe szkół poznańskich. Poczet sztandarowy naszej szkoły także uczestniczył w tych uroczystościach.