“Królewna Szarlotka i tajemnicze zwierciadło”

W miniony piątek w sali Sówek pojawił się nowy, ważny element – Kącik Wyciszenia,  czyli przestrzeń, w której Przedszkolaki mogą wyładować złość, wyciszyć się w chwilach wzburzenia, czy usiąść w nim, kiedy jest im smutno.  Przed uroczystą prezentacją Kącika dzieci wysłuchały terapeutycznej bajki o złości pt. „Królewna Szarlotka i tajemnicze zwierciadło” autorstwa Marii Maruszczyk i Agaty Wojakowskiej (przeczytanej i omówionej przez szkolnego psychologa). Bohaterka opowieści początkowo zmagała się z trudnościami w wyrażaniu złości w sposób, który nikogo by nie krzywdził, jednak z pomocą przyjaciela nauczyła się, że można się złościć, a jednocześnie szanować granice innych osób. Tego m. in. uczą się dzieci w ramach cyklu warsztatów o złości, o rozpoznawaniu swoich emocji,  prowadzonych przez psychologa szkolnego.