Europejski Tydzień Kodowania

Tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek) odbywał się w dniach 9-24 października 2021 roku. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w celebrowanie tego święta. W ramach zrealizowanych z tej okazji zajęć uczniowie klas I mieli możliwość zapoznania się z tajnikami podstaw programowania i robotyki z wykorzystaniem Ozobotów. Uczniowie klasy IIb tworzyli projekty z użyciem aplikacji ‘Scratch Jr’. Natomiast starsi uczniowie (klasy IV-VI) rozwijali swoje logiczne i algorytmiczne myślenie programując w języku wizualnym Scratch oraz realizując zadania z użyciem tabletów i gry edukacyjnej ‘Scottie Go! Edu’. Podejmowane przez uczniów aktywności były szansą nie tylko do nabywania nowych umiejętności, ale także okazją do fantastycznej zabawy i odkrywania własnych pasji.