NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W środę 10 listopada br. odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII, pod kierunkiem nauczycielek: historii, muzyki i języka polskiego, przygotowali spektakl dla swoich koleżanek i kolegów. Przedstawienie dotyczyło trudnego tematu, ale nasi młodzi aktorzy i chórzyści świetnie sobie z nim poradzili i w duchu patriotyzmu przekazali część historii naszego kraju, o której Polacy nigdy nie powinni zapomnieć.

Poza obejrzeniem spektaklu, w salach lekcyjnych, uczniowie mieli specjalne zadania do wykonania. Trzeba było zaprojektować plakaty dotyczące naszej ojczyzny i napisać za co młode pokolenie kocha Polskę. Najpiękniejsze prace będą przez najbliższy czas ozdabiać hol naszej szkoły.

Należy też wspomnieć, że punktualnie o godzinie 11:11 w całej szkole rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, który został wykonany w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Wszyscy uczniowie w tym dniu zostali zobligowani do przyjścia do szkoły w stroju galowym, a na ich piersiach widniały biało-czerwone rozetki. Dzień był podniosły i uroczysty a jego celem była lekcja patriotyzmu oraz szacunku do przeszłości i do naszych przodków – polskich bohaterów.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony pod linkiem: https://padlet.com/justinekulma/yet6mdy4riyampz1

na której to zaprezentowane zostały prace naszych uczniów – autorskie zdjęcia, których celem było ukazanie najpiękniejszych miejsc w naszej ojczyźnie.