“Oblicza uzależnienia wśród dzieci i młodzieży.” – webinar

Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice,

zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatny wydarzeniu: Webinar –  “Oblicza uzależnienia wśród dzieci i młodzieży”.

Szczegóły poniżej:

“Miasto Poznań przy pomocy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP w roku 2021 realizuje projekt pn. “Potrzebujesz pomocy? – Jesteśmy!” w ramach projektu “Poznań uzależniony od profilaktyki” – moduł dla rodziców i opiekunów borykających się z problemami uzależnień swoich dzieci.  Jednym z wydarzeń tego modułu jest zorganizowanie przy współpracy ze Strefą Psyche Uniwersytetu SWPS webinaru, pn. “Oblicza uzależnienia wśród dzieci i młodzieży”.  

Jakie oblicza mogą przybierać nałogi w XXI wieku? Co najczęściej popycha młodych ludzi do eksperymentowania z używkami i jaką rolę odgrywa w tym kontekście ich relacja z rodzicami? Jak rozpoznać objawy uzależnienia u swojej pociechy na wczesnym etapie? Jak wdrożyć skuteczną pomoc w sytuacji kryzysu? Na te pytania odpowiedzą eksperci podczas webinaru „Oblicza uzależnienia wśród dzieci i młodzieży”.

Podczas webinaru skupimy się na palącym problemie, jakim jest podatność coraz młodszych ludzi na różnego typu uzależnienia. Gośćmi spotkania będą Monika Gendek – psycholożka i psychoterapeutka oraz dr Eryk Matuszkiewicz – toksykolog.

Projekt objęty jest patronatem Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS. Organizatorem webinaru jest Miasto Poznań.

Webinar składać się będzie z dwóch modułów. Podczas swoich wystąpień zaproszeni eksperci dostarczą rodzicom i opiekunom młodych ludzi maksimum wiedzy związanej z uzależnieniami, a także przekażą wskazówki na temat skutecznych poszukiwań specjalistycznej pomocy.

  • 3 listopada 2021 r., godz. 18.00 – prowadząca: Monika Gendek, „Uzależnienia dzieci i młodzieży – jak rozpoznać, że dziecko ma problem”
    Podczas wystąpienia dowiemy się: na czym polega mechanizm uzależnienia; jakie czynniki są konieczne, aby zachowania eksperymentujące mogły przerodzić się w uzależnienie; jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, by zyskać szansę na wyjście z nałogu.
  • 3 listopada 2021 r., godz. 19.05 – prowadzący: dr Eryk Matuszkiewicz, „Dwa oblicza narkomanii: psychoaktywacja i odurzenie”
    Podczas spotkania podejmiemy tematykę zatruć narkotykami i towarzyszących im objawów, a także negatywnych skutków długotrwałego zażywania substancji odurzających.

Monika Gendek – psycholożka i psychoterapeutka, ukończyła psychologię na UAM w Poznaniu (specjalność: psychologia kliniczna człowieka dorosłego), czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej. Ma za sobą blisko dwudziestoletnie doświadczenie we wspieraniu osób dorosłych, dzieci w wieku szkolnym, nastolatków i rodziców – zarówno w codziennych zmaganiach, jak i poważnych trudnościach osobistych oraz relacyjnych.

dr Eryk Matuszkiewicz – toksykolog. W 2002 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W tym samym roku rozpoczął pracę w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UMP Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W 2008 r. zmienił miejsce pracy na Oddział Toksykologii tego samego szpitala. W 2011 r. uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chorób wewnętrznych, a w 2016 r. z toksykologii klinicznej. Od 2013 r. jest zatrudniony w Zakładzie Medycyny Ratunkowej, który w 2018 r. zmienił nazwę i przekształcił się w Katedrę i Zakład Medycyny Ratunkowej.

Szczegóły dot. wydarzenia znajdują się na stronie internetowej.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1HP0P8t3T