Przedszkolaki świętowały Dzień Drzewa

Święto Drzewa (Arbor Day) wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że…

„inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Dnia 11.10.2011 także w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Drzewa. Misie stworzyły magiczne drzewo, poznały jego budowę oraz w ramach zabawy Leśne Skrzaty wykonały przepiękne opaski z listkami. Biedronki próbowały odpowiedzieć na pytanie – do czego są nam potrzebne drzewa? Kto szuka ochrony przy drzewie? Następnie przyklejały obrazki zwierząt, które mieszkają na drzewach lub zwierząt, dla których drzewo jest ochroną. Zatańczyły z chustami do utworu „Liście i igiełki” oraz posadziły drzewka z szyszek. Żabki ze starannością, przy użyciu jesiennych kolorów farb stworzyły drzewo, doskonaląc swoje umiejętności grafomotoryczne. Z kolei Sowy postanowiły zbadać drzewa – na początku obserwowały korę przez lupę, następnie mierzyły obwód różnej grubości drzew oraz pracowały z korą przy użyciu techniki Frottage. Udało się im także posadzić drzewko, które otrzymało nazwę grupy – Sowy.