Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Komunizmu

W dniu 20 września bieżącego roku  obchodzony był Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Komunizmu. Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Maria Benedyczak, Wiktoria Kamińska oraz Allan Piotrowski wziął udział w tym wydarzeniu. Podczas obecny Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Obchody rozpoczęły się o godzinie 11 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 33. Wzięli w nich udział przedstawiciele związków kombatanckich, władz samorządowych i centralnych służb mundurowych oraz młodzież szkolna. Druga część uroczystości odbyła się pod tablicą pamięci przy szpitalu im. Św. Rodziny, gdzie w latach 1945-1947 mieściła się siedziba Urzędu Bezpieczeństwa. W budynku  położonym u zbiegu ulic Jarochowskiego i Niegolewskich przetrzymywano, katowano i mordowano więźniów politycznych.