Kącik astronomiczny

W naszym kąciku astronomicznym nie może zabraknąć samej Ziemi. Nasza planeta uformowała się około 5 miliardów lat temu razem z Układem Słonecznym. Zapewne wiesz, że kiedyś na Ziemi kontynenty tworzyły zupełnie inny układ niż obecnie. Powierzchnia planety ulegała wielokrotnym przemianom. To, jak niegdyś wyglądała nasza planeta możesz zobaczyć na wirtualnym globusie. Aplikacja pozwala przenieść się w przeszłość w latach (np. 220 milionów lat temu) lub do określonego wydarzenia (np. pojawienie się pierwszych roślin lądowych). Dodatkowo, możesz wpisać nazwę wybranej przez siebie miejscowości i zobaczyć w jakim miejscu na planecie była ona w przeszłości.

Dobrej zabawy podczas podróży przez dzieje Ziemi!

dinosaurpictures.org/ancient-earth?fbclid=IwAR1E39_0HbLnSvU2MCgOmqGLjCsqQdDojw0CM9vMSFm59iw4fOwESQDNop4#430