Dzień Patrona – podsumowanie

W dniach od 19 do 22 kwietnia 2021 r., na poszczególnych lekcjach realizowany był projekt pt. „ Z Romualdem przez XIX wiek” z okazji Dnia Patrona. Nauczyciele na swoich zajęciach z  poszczególnych przedmiotów „zabrali” uczniów w czasy XIX wieku, prezentowali : odkrycia, ciekawostki, wynalazki, muzyków, pisarzy, malarzy, naukowców, działaczy społecznych  z tego okresu.

>KILKA PRZYKŁADOWYCH ZADAŃ<<

W piątek odbyły się zajęcia z wychowawcami, zapraszamy od obejrzenia prac, zadań wykonanych przez uczniów i nauczycieli.

Uczniowie na lekcji plastyki zmierzyli się z portretem naszego patrona Romualda Traugutta, który wykonali farbami, kredkami oraz w różnych programach graficznych.

>GALERIA<<

W ramach projektu “Z Romualdem przez XIX wiek” uczniowie poznali aplikację “Muselfie” , za pomocą której mogli tworzyć kolaże i memy dzieł z zasobów Muzeum Narodowego w Warszawie.

>GALERIA<<

Uczniowie klas I-III włączyli się w szkolne obchody Dnia Patrona. Z zapałem wykonali przygotowane zadania, bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i stworzyli piękne portrety R. Traugutta. Efekty można podziwiać poniżej.

               

                 

                 

                         

           

           

 Kreatywne uczennice z klasy 4b pięknie prezentują się w XIX-wiecznych strojach 🙂

 

Poczet Sztandarowy oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczcili naszego Patrona symbolicznym zdjęciem w holu szkoły.

                                                 

 

„Wiek XIX w literaturze polskiej” – REFLEKSJE UCZNIÓW

Z Romualdem przez XIX wiek