Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”

W lutym i w marcu przedszkolaki odbyły dalszą podróż –  bajkową podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.

W lutym Misie oraz Biedronki rozmawiały bardzo dużo o uczciwości, szczerości. Dowiedziały się, że kłamstwo nie popłaca – na podstawie bajki „Pinokio”, poznając przygody głównego bohatera. Podczas zabawy w „Głuchy telefon” miały także okazję przekonać się, iż nie należy wierzyć plotce.

Z cyklu „Dobranocki z dawnych lat” dzieci  poznały Pszczółkę Maję, która cechowała się uczciwością, a na podstawie jednego z odcinków zobaczyły, czym może skutkować nieuczciwe postępowanie.

W marcu Żabki oraz Sowy przeniosły się do świata odwagi.  Odbywały się rozmowy na temat tego, czego najbardziej boją się dzieci, co można zrobić, aby pokonać swój strach, itp.  Zabawa „Zaufaj mi” wymagała od przedszkolaków odwagi, gdyż jedno dziecko miało zasłonięte oczy, a kolega/koleżanka prowadziła je za rękę po całej sali.  Przedszkolaki na podstawie różnych opowiadań, doszły do wniosku, że „strach ma wielkie oczy”, przedstawiając to w swoich pracach.

Obchodziliśmy także Dzień Kolorowej skarpetki z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Z cyklu „Dobranocki z dawnych lat” dzieci poznały przygody Koziołka Matołka, który podczas swoich podróży odznaczał się niewątpliwie odwagą.