Piżamowy Dzień Przedszkolaków

14 października to Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, ale także i dzieci.
Nasze oddziały przedszkolne w tym szczególnym dniu zorganizowały „Piżamowy Dzień”, dlatego też dzieci  i nauczyciele przybyli do przedszkola ubrani w  swoje ulubione piżamy. Biedroneczki przeniosły się do Krainy Czarów i zatańczyły magiczny taniec z kartkami, które nagle zamieniły się w poduszki. Uwieńczeniem ich czarów, było wykonanie pracy plastycznej pt.: „Piekarz”.  U misiów nie zabrakło śmiechu, zabawy i słodkiego poczęstunku. Żabki obejrzały m.in. filmik  „Od ziarenka do bochenka”  – miały okazję dotknąć  i zobaczyć różne rodzaje ziarenek oraz mąki. Nie zabrakło zabaw sensorycznych, np. wyrobienia własnych bułeczek, rogali, chlebków z masy solnej, które jutro zostaną przez dzieci “upieczone” (pomalowane). Były także tańce oraz zabawy z chustą animacyjną.  Sowy  bawiły się w zadania do wykonania: jak najszybsze ubranie butów , ubranie kurtki, pomachanie ludziom na ulicy, zrobienie śmiesznej miny oraz przywitanie się z Biedronkami.

 To był niezapomniany dzień w przedszkolu, pełen radosnych wrażeń i emocji.