Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. My świętowaliśmy dziś! Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki miały dziś wiele atrakcji z okazji swojego święta.

Biedronki poznały rodowód nazwy swojej grupy, układając puzzle. Następnie spędziły wiele czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się i śmiejąc.

U Misiów odbyła się burza mózgów na temat Dnia Przedszkolaka, nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, która doskonaliła ich refleks, spostrzegawczość, rozpoznawanie kolorów. Misie stworzyły także „Balonowego Przyjaciela”, pobawiły się w „Dwie głowy jeden balon”, a na koniec tańczyły przy muzyce.

U Żabek także wiele się działo. Było sportowo i aktywnie – „Taniec z krzesłami”, tor przeszkód oraz zabawy z chustą animacyjną, jak i karty z zadaniami. Aktywności te wywoływały uśmiech na twarzach dzieci i zachęcały do dalszej zabawy. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu oraz malowania farbami na foli. Żabki były zachwycone, iż mogły zamienić się w malarzy i stworzyć dzieło sztuki w otoczeniu przyrody. Na koniec dzieci zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami Wspaniałego Przedszkolaka!

Sówki w tym dniu postawiły na zabawę, radość, uśmiech i tańce. Wspólnie wykonały przepiękny
i kolorowy baner.  Ten dzień był  kolejną okazją do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.