Wyprawka pierwszoklasisty

Szanowni Państwo,

Bardzo cieszymy się , że dziecko Państwa od 1 września 2020 roku rozpocznie naukę w klasie pierwszej  i zostanie uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 im.  Romualda Traugutta. Sytuacja spowodowana pandemią uniemożliwiła nam zorganizowanie w czerwcu spotkania informacyjnego na terenie szkoły. Pragniemy jednak przekazać Państwu kilka najistotniejszych komunikatów. Obowiązki wychowawców klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 obejmą: pani Katarzyna Olejak i pani Hanna Szymanowska. Klasy pierwsze będą miały zajęcia na I piętrze w sali numer 105  klasa 1a  i 107  klasa 1b. Od 1 września rozpocznie pracę świetlica szkolna, która każdego dnia działa od godziny 6.00 do 17.00. Do świetlicy zapisać będzie można dziecko już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Komplet podręczników i ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego  dzieci otrzymają bezpłatnie we wrześniu w szkole. Podręcznik do religii ( Pan Bóg jest naszym Ojcem ks. P. Płaczek) należy zakupić we własnym zakresie.

Nauczyciele, którzy  rozpoczną pracę z Państwa dziećmi, przygotowali spis niezbędnych przyborów,  które prosimy przygotować.

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

 • Zeszyty 16 kartkowe (wszystko podpisane w widocznym miejscu):
  • 2x zeszyt w trzy linie (dwie różowe, jedna niebieska)
  • 2x zeszyty w kratkę
 • Przybory plastyczne (podpisane w widocznym miejscu):
  • blok rysunkowy A4
  • blok techniczny A4
  • blok rysunkowy z kolorowymi kartkami A4/ papier kolorowy A4
  • farby plakatowe + pędzelki
  • plastelina
 • Wyposażenie piórnika:
  • ołówek 2 szt.
  • gumka
  • linijka 15cm/ 20 cm
  • klej
  • nożyczki
  • kredki ołówkowe