Szkolny konkurs: MÄRCHEN IN BILDERN – BAJKI W OBRAZACH

Chciałabym zaprezentować prace waszych koleżanek i kolegów z klasy 7a ,7b i 8a, którzy wzięli udział  w konkursie szkolnym pod hasłem: MÄRCHEN IN BILDERN – BAJKI W OBRAZACH.

Uczniowie, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie, nadesłali swoje prace plastyczne – ilustracje do bajek Braci Grimm. Prace zostały wykonane różną techniką do następujących bajek: Aschenputtel (Kopciuszek); Bremer Stadtmusikanten (Muzykanci z Bremy);  Frau Holle (Pani Holle); Hänsel und Gretel  (Jaś i Małgosia); Rapunzel

(Roszpunka); Rotkäppchen (Czerwony Kapturek); Sechs Schwäne (O sześciu łabędziach); Wolf und die sieben jungen Geißlein (O wilku i siedmiu koźlątkach).

Niektóre kryją prawdziwy talent malarski.

Autorami ilustracji  bajek (kolejność osób nie jest zbieżna z porządkiem przedstawionych wyżej tytułów bajek): Małgosia Bączyk (7a), Kornelia Tumilewicz (7a), Zuza Lisowska (8a), Zuza Oses (7b), Antoni Seifert (7a), Miłosz Antkowiak (7b), Adrian Sztucki (7b).

 Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!

 Pozostałych uczniów chciałabym zaprosić do głosowania na trzy najładniejsze według was ilustracje do bajek  i przesłanie do mnie waszych propozycji na mobi dziennik (zaznaczając miejsce od 1. do 3. z podaniem tytułu bajki). Proszę o nadsyłanie informacji zwrotnej do wtorku  16.06.20) 🙂

Anna Olejarczyk
Nauczyciel języka niemieckiego

 1. Bremer Stadtmusikanten – Muzykanci z Bremy

 

2. Frau Holle

 

3. Hänsel und Gretel – Jaś i Małgosia 

 

4. Rapunzel – Roszpunka

 

5. Rotkäppchen

 

6. Rotkäppchen – Czerwony Kapturek

 

7. Sechs Schwäne – O sześciu łabędziach

 

8. Wolf und die sieben jungen Geißlein – O wilku i siedmiu koźlątkach

 

9. Aschenputtel – Kopciuszek