KOLOROWE KREDKI, czyli wielki recykling kredkowy

Przedszkolaki  od września do końca lutego zbierały w salach oraz przy wejściu do przedszkola kolorowe kredki do oznakowanych pudełek. Zarówno te nowe, jak i nieco zużyte, te świecowe oraz ołówkowe, a wszystko po to ..by POMAGAĆ!

Co dzieje się z tymi kredkami?

My wysyłamy je do organizatorów tego wielkiego kredkowego recyklingu, a następnie …

KREDKI OŁÓWKOWE: grupa wolontariuszy segreguje je i temperuje. Zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci, szkół przyszpitalnych i innych organizacji związanych z dziećmi. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.

KREDKI ŚWIECOWE: wolontariusze przetapiają je tworząc nowe, o różnych kształtach! Dzięki temu kredki zyskują nowe życie i mogą znów rysować .

Ta akcja proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę akcję !

 

Na Facebooku można zapoznać się z „kredkową” działalnością:

https://www.facebook.com/Kolorowe-Kredki-zbieramy-kredki-i-pomagamy-wyj%C4%85tkowym-i-niesamowitym-101306534566819/

 

A oto kilka zdjęć z przygotowań do wysyłki: