Pierwszaki w kinie

24 stycznia uczniowie klas Ia i Ib obejrzeli w Multikinie 51 film fantastyczno-przygodowy „Doktor Dolittle” stworzony na podstawie książki „Podróże Doktora Dolittle”. Siedem lat po śmierci swojej żony, ekscentryczny John Dolittle, znany lekarz i weterynarz w wiktoriańskiej Anglii, staje się pustelnikiem, ukrywającym się za wysokimi murami Dworu Dolittle, mając w towarzystwie jedynie swoją menażerię zwierząt. Ale gdy królowa Wiktoria zapada na śmiertelną chorobę, niechętny Dolittle musi wypłynąć na wyprawę na mityczną wyspę w poszukiwaniu lekarstwa, odzyskując poczucie humoru i odwagę, a także natrafiając na starych wrogów i różne niezwykłe stworzenia.
Uczniowie obejrzeli film z wielkim zainteresowaniem. Już po powrocie do szkoły dzieci stwierdziły , że nie mogą doczekać się kolejnej wizyty w kinie.