Listopad był miesiącem pełnym atrakcji.
Na początku, poznawaliśmy znaczenie święta zmarłych. Tradycję tego święta. Dzieci dowiedziały się na czym polega uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.

Każdy dzień stanowił dla dzieci nowe wyzwanie. Wspólnie bawiliśmy się, odpoczywaliśmy a także uczyliśmy się.

Wychodziliśmy na boisko szkolne wspólnie grając w rozmaite gry czy zabawy integracyjne.

W każdy piątek, razem oglądaliśmy jakąś bajkę czy film, który posiada morał.

Pan Bartek poprowadził w Harcówce zajęcia sportowe z naszymi dziećmi.

Odbyły się również zajęcia z twórczego malowania  z zamkniętymi oczami.

Pani Kasia wraz z starszymi uczniami, wzięła udział we wspólnym czytaniu bajek dzieciom od 1 do 3. Czytane były bajki z morałami pani Kulczyk. Dzieci były tym bardzo zainteresowane i sporo się dowiedziały.

Na sam koniec  nauczyciele ze świetlicy przygotowali  wielki bal Andrzejkowy. Dzieci świetnie się bawiły podczas zbaw oraz konkursów. Było karaoke, tańce korytarzem szkoły w rytm muzyki oraz niełatwe zadania do wykonania. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zabawach.

Listopad był wspaniałym miesiącem, dzieci były zadowolone.

Opracowała Aneta Sigel

W październiku braliśmy udział w Festynie Rodzinnym.
Przygotowaliśmy zajęcia z higieny jamy ustnej przy współpracy z PCK.
Nasza szkoła jest „Szkołą promującą zdrowie” dlatego dzieci chętnie wzięły w tych zajęciach udział. Obejrzeliśmy film pt. „Dr Ząbek i legenda Zębolandii”.
Wszyscy dowiedzieli się jak dbać o swoje zęby. Po prelekcji wszystkie dzieci otrzymały prezenty.

Pani Katarzyna Obrowska ogłosiła wyniki Międzyświetlicowego konkursu „Kapelusz Pani Jesieni”.
Komisja uznała, że wszystkie prace są wspaniałe. W związku z tym podzieliła je według formy ich wykonania na płaskie i przestrzenne.

Ciepły październik owocował w wiele gier i zabaw na boisku szkolnym. Dzieci chowały się pod liśćmi, rzucały się nimi niczym śnieżkami. Czyżby w ten sposób zapraszały zimę? Brr, brr chyba jeszcze jej nie chcemy niech te ciepłe dni będą jak najdłużej.

Pani Agnieszka Plewińska zabrała dzieci w kolejną podróż do Londynu. Po wizycie w stolicy Wielkiej Brytanii zostały wykonane prace plastyczne.

Następną wyprawą p. Agnieszki i dzieci była Francja. Czy potraficie rozpoznać jakie to jest miejsce na podstawie prac dzieci?

Ponadto w październiku pan Bartłomiej Stefan ze swoją drużyną piłkarzy nożnych wzięli udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Chłopcy zajęli podiumowe 3 miejsce.

Odbył się konkurs na „Najśmieszniejszą Dynię”, w którym udział wzięło bardzo dużo dzieci z naszej szkoły. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Codziennie miało miejsce czytanie ciekawych baśni przez nauczycieli i wolontariuszy.
Odbywały się także projekcje filmów dla dzieci.

W ramach współpracy z Radą Rodziców gościliśmy w świetlicy Tomasza Dolskiego, który przeprowadził wspaniałą lekcję muzyki połączoną z grą na skrzypcach.

Na koniec miesiąca pani Aneta Sigel przygotowała imprezkę z okazji Święta Dyni, podczas której dzieci brały udział w konkursach i tańcach przy muzyce.

Został ogłoszony nowy międzyświetlicowy konkurs „Świat za 100 lat”.

Nowy rok szkolny 2019/20 już się rozpoczął.

Serdecznie witamy wszystkich uczniów naszej szkoły.

Nauczyciele świetlicy ze swojej strony zapewniają dużo zabaw, konkursów oraz wiele innych atrakcji.

We wrześniu obchodziliśmy „Dzień Kropki”.

Bezpieczeństwo również jest dla nas ważne…

Wspólnie powitaliśmy jesień

Obserwowaliśmy zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie.
Zbieraliśmy dary jesieni, z których wykonywaliśmy prace plastyczne.

Ogłosiliśmy Międzyświetlicowy Konkurs „Kapelusz Pani Jesieni”.

Rozpoczął się także projekt „Podróże małe i duże”, podczas którego dzieci będą poznawały świat.
Podróż zaczęła się od naszego kochanego miasta Poznania.

Opracowała Katarzyna Obrowska