Zapraszamy na koncert “Opowieści wielkiej drogi – spotkanie z kulturą Romów”

Serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert edukacyjny pt. “Opowieści wielkiej drogi – spotkanie z kulturą Romów”. Koncert odbędzie się na zakończenie półkolonii zimowych organizowanych w naszej szkole.

Kiedy? 07.02.2020r. godz. 16:00
Gdzie? Aula w Szkole Podstawowej nr 5 ul. Traugutta 42
WSTĘP WOLNY  dla wszystkich

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

 

Szczegóły wydarzenia: 

Skąd jesteś? Zewsząd. Dokąd idziesz? Wszędzie. Po co? Żeby zaprzyjaźnić się ze światem /Thagar Sovnakuno/.
Byli wędrowcami od zawsze, w podróżach zbierali obrazy, pieśni i opowieści. Zawędrowali też do Polski i mieszkają tutaj już od 600 lat – Romowie.

Poznamy obyczaje tego wędrującego narodu, nauczymy się ważnych słów w języku romskim, zatańczymy do żywej muzyki, a przede wszystkim poznamy urzekające romskie opowieści. To wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Katarzyny Jackowskiej-Enemuo. To dla nas zaszczyt, że będziemy gościć w Świecie Sztuki tak znamienitą opowiadaczkę i muzykantkę, która, wędrując po festiwalach, warsztatach i koncertach, zdecydowała się przystanąć na trochę w Wielkopolsce i podzielić sztuką opowiadania oraz pięknem kultury romskiej.
Mozaika