Podsumowanie udziału w programie Akademia Aquafresh

W tym roku Przedszkolaki z SP5 brały udział w IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego Przedszkolaki wspólnie z wychowawcami realizowały działania uświadamiające potrzebę higieny.

                Sówki, Pszczółki, Żabki oraz Biedronki wsłuchiwały się  m.in. w opowiadanie o dinozaurze Eddiem, wspólnie z wychowawcami stworzyli Pastusiowy Katalog Dobrych Praktyk, miały możliwość zobaczenia jakie produkty niekorzystnie wpływają na uśmiech, dowiedziały się także jak należy prawidłowo myć zęby szczoteczką, aby nie zagościł w nich Robaczek Próchniaczek, itp.

Biedronki

 

Żabki

Pszczółki

Sówki

Ta edycja programu  zostanie szczególnie przez nas zapamiętana, ze względu na udział
w konkursie „Pastusiowa Kraina”, w którym to zajęliśmy VI miejsce, na ok. 250 prac z przedszkoli z całej Polski !