Święta tuż, tuż…

Święta już za pasem, więc Przedszkolaki zaczynają przygotowania. Magia świąt towarzyszyła nam w całym minionym tygodniu. Oprócz wycieczki  do Szreniawy, byliśmy świadkami wielu innych, pełnych świątecznej atmosfery wydarzeń.

3 grudnia Żabki odwiedziły Filię Biblioteki Raczyńskich, gdzie wysłuchały opowiadania
o Tupciu Chrupciu i ptaszku.  Bibliotekarka przybliżyła dzieciom zwyczaje bożonarodzeniowe, a uwieńczeniem spotkania było wykonanie pracy plastycznej pt.: „Święty Mikołaj”.

 

Tego samego dnia Pszczółki wraz z wychowawczyniami zaprosiły rodziców na warsztaty świąteczne, które poprowadziła Pani Anna Schwartz – mama dwóch dziewczynek z grupy. Rodzice mieli okazję wspólnie z dziećmi stworzyć przepiękne lampiony, używając różnorodnych technik plastycznych. Była to okazja do lepszego poznania się i wprawienia w świąteczny nastrój przy rozmowach i świątecznych piosenkach w tle.

             

6 grudnia w ramach Mikołajkowego prezentu Pszczółki wybrały się do Filii Biblioteki Raczyńskich przy
ul. Roboczej, w której bibliotekarka czytała  o sekretach i tajemnicach Św. Mikołaja. Dzieci miały okazję  poznać historię  stroju  Św. Mikołaja,  jak wygląda dom Św. Mikołaja, co się w nim znajduje, poznali imiona reniferów i ich upodobania. Uwieńczeniem spotkania były nie tylko zabawy stolikowe, czytanie książek w kąciku czytelniczym, ale także wykonanie pracy plastycznej – „Elfa”.

Dodatkowo w tym dniu odwiedził nas Św. Mikołaj, który rozdał prezenty, opowiedział ciekawe historie,
a życzenia mikołajkowe płynące z jego ust wywołały uśmiech na naszych twarzach.