Andrzejkowe wróżby, czyli zabawy z przymrużeniem oka

Wiedza o pierwszej pomocy jest niezbędna. Umożliwia udzielenie pomocy osobom, które odniosły obrażenia w wypadku, lub innej sytuacji nagłej, jeszcze przed przybyciem ratowników.

Dlatego dziś Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem słuchały wykładu o pierwszej pomocy oraz mogły same wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Rada Rodziców przygotowała także wróżby Andrzejkowe, które wzbudziły zainteresowanie i wywołały szeroki uśmiech na twarzach najmłodszych.

Kim zostanę w przyszłości? Co będę robił? Kto pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się?  Takie pytania stawiały sobie dzieci i wychowawcy z  grupy Pszczółek,  kontynuując świętowanie Andrzejek. Było wiele wrób, oczywiście z przymrużeniem oka 😉 Na koniec…oddziały przedszkolne odwiedziła Czarownica, która zaczarowała pozytywną energią wszystkie dzieci. W grupie Pszczółek spędziła nieco więcej czasu, przeprowadzając Lekcję Ciszy według Marii Montessori. Przeniosła ich w  świat ciszy, skupienia i dała możliwość przeżycia czegoś wyjątkowego.