Czworonożny przyjaciel zawitał do oddziałów przedszkolnych

Dogoterapia zyskuje coraz większe uznanie. Pies jako terapeuta sprawdza się świetnie, kocha nas bezwarunkowo, niczego nie oczekuje, nie ocenia. 1 paździenika przedszkolaki miały okazję poobcować z bardzo sympatycznym czworonogiem. Zobaczyły jego sztuczki, np. granie balonem, szczekanie na zawołanie oraz miały okazję samodzielnie wydać komendy, a następnie dać mu pyszną nagrodę.

1 października obchodziliśmy także  Międzynarodowy Dzień Muzyki. W czasie zajęć dzieci wzięły udział w wielu zabawach muzycznych, a na zajęciach z rytmiki dowiedziały się, że muzykę zapisuje się nutami, zobaczyły jak one wyglądają i jakie mają wartości. Dzieci poznały podstawowe kroki polki, krakowiaka oraz kujawiaka, a także miały okazję wcielić się w rolę dyrygenta. Boisko szkolne zostało także upiększone o kolorowe nutki!