Cała Polska Czyta Dzieciom

Dzieciństwo jest bardzo ważnym okresem na naukę języka, gdyż braków wyniesionych z tego okresu zwykle nie da się nadrobić. Dlatego też tak ważne jest nauczenie od najmłodszych lat poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim.

„Cała Polska czyta dzieciom” w wielu regionach kraju stała się osią działań kulturalnych, aktywizujących
i łączących różne pokolenia oraz osoby różnych zawodów. Czytanie zagościło także i w naszych oddziałach przedszkolnych, czytają rodzice, wolontariusze, zaproszeni goście, nauczyciele, a także starsze dzieci młodszym.

Mimo, iż nieustannie zaszczepiamy miłość do książek i czytania u dzieci, dziś
z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, we wszystkich oddziałach przedszkolnych wybrzmiewały treści z książek dotyczących wartości takich jak miłość, przyjaźń, szacunek, itp.  I tym oto wydarzeniem zainaugurowaliśmy oficjalnie, codzienne głośne czytanie dzieciom. Także i Państwa zachęcamy do poświęcania choćby kilkunastu minut dziennie swoim pociechom, by przenieść je w świat ich ulubionych bajek.

26.09. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”  Żabki wybrały się na wycieczkę do biblioteki, gdzie Pani bibliotekarka pokazała bogate zbiory tam zgromadzone. Wytłumaczyła jak wypożycza się książki, a także przeczytała historię o chłopcu Kamyczku. Zwieńczeniem było zrobienie przez dzieci zakładek do książek. Zapewne nie były to ostatnie odwiedziny…