Wyprawka przedszkolaka – rok szkolny 2019/2020

Mamusiu, Tatusiu, do przedszkola potrzebuję:

• zamienne obuwie  (pantofle wygodne, łatwe do wkładania, bez sznurówek,
    zapinane na rzepy, podpisane imieniem i nazwiskiem)
  • worek z ubraniami na zmianę (podpisany imieniem i nazwiskiem,
    wyposażony w zapasową bieliznę, koszulkę / bluzkę, spodnie, skarpetki)
  • grupa najmłodsza: poduszkę, koc

Bardzo prosimy przede wszystkim o wygodny i bezpieczny strój dziecka.

• Spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę, aby dzieci mogły być jak najbardziej samodzielne.
  • Bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zmoczyć. Gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać.
  • Buty wyjściowe: bezpieczne (stabilna podeszwa), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy.
  • Pantofle najlepsze na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy. Ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości.
  • W dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki.
  • Nakrycie głowy – także w okresie letnim!

Wszystkie ubrania i zabawki domowe dziecka w przedszkolu powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami).