Przedszkolaki “Sprintem do maratonu”

Mijający tydzień obfitował u Zerówkowiczów w wiele atrakcji i minął pod hasłem „Tydzień sportu
z Małym Misiem”, realizowany w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury, w którym w tym roku uczestniczą Sówki.

Każdy dzień przedszkolaków rozpoczynał się od aerobiku przy muzyce, podczas którego dzieci kumulowały całą swoją poranną energię, by później z impetem wejść w świat sportu i zadań przygotowanych przez swoje Panie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się czym jest sport, dlaczego ważne jest jego uprawianie, jakie korzyści płyną z ćwiczeń, gimnastyki, uprawiania sportu.

Jednak nie skończyło się to tylko na teorii….

14 maja Sówki miały okazję zwiedzić Stadion Miejski w Poznaniu. Podczas spaceru po obiekcie dzieci zwiedziły szatnię piłkarzy Lecha Poznań, weszły na murawę, zasiedli na ławkach rezerwowych. Jednak na tym nie koniec atrakcji! Mieliśmy okazję przyglądać się ostatniemu treningowi piłkarzy Lecha Poznań przed meczem z Lechią „Gdańsk”. Zresztą zobaczcie sami, bo zostało to uwiecznione:  https://www.lechpoznan.pl/aktualnosci,2,ostatni-trening-przed-meczem-z-lechia,33162.html

Jednak to nie wszystko…mieliśmy okazję przybić „piątkę” z Maciejem Makuszewskim, który
z chęcią spędził z nami trochę czasu, rozdając uśmiech…i autografy. Wrażeń było mnóstwo, a dzieci były zachwycone!

Nie zwalnialiśmy tempa. W końcu tydzień sportu do czegoś zobowiązuje. Sówki następnego dnia odleciały….do Portu Lotniczego Poznań – Ławica. Prawidłowo przeszli odprawę, widzieli lądujący samolot, zobaczyli co dzieje się z walizkami, po ich oddaniu na taśmę, a także mieli okazję spotkać się z pirotechnikami i poznać tajniki ich pracy na lotnisku. Ale spokojnie, spokojne, nie odlecieliśmy za daleko i już po paru godzinach wróciliśmy do przedszkola, ciesząc się z kolejnej przygody.

Jako podsumowanie tygodnia „Tydzień sportu z Małym Misiem” Sówki zaprosiły pozostałe grupy: Misie i Pszczółki do wspólnych zmagań podczas maratonu, a dokładniej  do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Celem tego jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia
i aktywnego spędzania czasu.