Witamy Cię Wiosenko! – wykrzyknęły przedszkolaki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa .
W tym roku nasze oddziały przedszkole włączyły się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Podczas krótkiej pogadanki oraz po wysłuchaniu opowiadania „Elmer i Róża”, udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami, ale wszyscy tak samo cieszymy się życiem. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Nie zabrakło też powitania upragnionej WIOSNY!  Przedszkolaki wspólnie tańczyły, śpiewały oraz rozwiązywały wiosenne zagadki.

Jednak przygotowania do powitania wiosny, odbywały się już wcześniej. Misie i Sówki poznały etapy sadzenia roślin, ziół i ochoczo wzięły się do pracy, zamieniając się w małych ogrodników.

Misie, Pszczółki i Sówki uczestniczyły także w warsztatach „Sekretne życie ptaków”, poznając różne ciekawostki dotyczące tych zwierząt.