Mały Miś w świecie wielkiej literatury zagościł u przedszkolaków

Zerówkowicze w ramach innowacji pedagogicznej „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY. EDUKACJA CZYTELNICZA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM”, przenoszą się regularnie w świat czytelnictwa i nie tylko.

Innowacja polega na prowadzeniu różnorodnych zajęć opartych na czytelniczych spotkaniach z Mały Misiem. Tym samym od nowego roku Sówki rozpoczęły cykl spotkań w Bibliotece Raczyńskich, podczas których uczestniczą w warsztatach, zapoznając się bliżej z książką, czytelnictwem, itp.  W świat literatury wprowadził ich na początku roku szkolnego Mały Miś o imieniu Bruno, który przygotowuje dla nich zadania. Jednym z nich było wybranie i nazwanie grupowego Misia – nazwaliśmy go LULUŚ, który raz w tygodniu odwiedzał kolejno dzieci z grupy w ich domach.  Z kolei zadaniem dzieci było spędzać z nim miło czas przez te kilka dni, a co najważniejsze czytać z nim jak najwięcej, zaznaczając tę aktywność  w dzienniczku.

 

Oto Luluś, który bierze czynny udział w życiu Zerówkowiczów.

Luluś był z nami podczas warsztatów kulinarnych  (jedno z zadań wyznaczonych przez Misia z projektu – Bruna)

 

 

 

 

 

Nieustannie towarzyszy nam podczas odkrywania tajemnic z Pudełka Kreatywności Małego Misia…i nawet pomógł nam zamknąć kosmos w słoiku!

Nie odstępuje nas na krok, podczas gdy spotykamy się na dywanie i czytamy, słuchamy, słuchamy, czytamy…
i to nie tylko bajki czytane przez nauczycieli, dzieci, ale także przez rodziców  🙂

Oczywiście nie brakuje też obecności Lulusia na warsztatach w Bibliotece Raczyńskich.

A to jeszcze nie koniec przygód Sówek i ich przyjaciela Misia Lulusia!