Tydzień z matematyką- podsumowanie

Tydzień z matematyką

Od 11 do 15 marca w naszej szkole organizowaliśmy “Tydzień z matematyką”. Uczniowie brali udział w konkursach, tworzyli prezentacje, filmy, bryły, wiersze i plakaty.

15 marca odbyło się podsumowanie projektu. W finale Matematycznego Asa wzięli udział przedstawiciele klas IV do VIII. Możliwość pozytywnej rywalizacji, sprawdzenia się i uczenie poprzez zabawę udowodniła naszym uczniom, że matematyka nie jest taka straszna. Każde zadanie wymagało współpracy,  kreatywności oraz logicznego myślenia. Stopień trudności zadań dostosowany był do poziomu klas. Uczniowie mieli do wyboru sześć stacji: tangramy, zagadkowo, zapałki, łamigłówki, rachunki oraz  QR-kody. Rozgrywka była bardzo wyrównana. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom.

no images were found

Najlepsza trójka:
I miejsce –  klasa VIb

II miejsce – klasa VIIb

III miejsce – klasa IVc

W ramach projektu uczniowie przygotowali dwa filmy. Zachęcamy do obejrzenia.

film Dawida

film Mileny i Marysi

Na padlecie  wszystkie nasze działania.

Organizatorzy

no images were found