Międzynarodowy Dzień Pizzy

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki ten dzień obchodziły dzień wcześniej. Tego dnia sale przedszkolaków zamieniły się we włoskie pizzerie. Dzieci dowiedziały się, z którego kraju pochodzi pizza, jakiego kształtu jest obszar Włoch oraz jakie są kolejne etapy powstawania pizzy. Misie i Pszczółki miały okazję spróbować w tym dniu przepysznej pizzy, a z kolei Sówki stworzyły „wymarzoną pizze” od zera, używając materiału imitującego ciasto oraz “przepysznych” papierowych składników. Przedstawiciele Sówek wraz z wychowawczynią zaprezentowali Misiom jak wykonać taką pizzę, zwracając uwagę na współpracę w grupie. Pizza wyglądała znakomicie. Zresztą sami popatrzcie!

Kilka dni wcześniej Zerówkowicze – Sówki, wybrali się do Pizzerii, w której to brali udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się jak powstaje ciasto do pizzy, w ilu stopniach piecze się pizza i co najważniejsze…jak smakuje pizza przygotowana własnoręcznie przez nich! Na koniec otrzymali dyplomy Małych Pizzerów.