Wigilijny czas

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszych oddziałach przedszkolnych zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 18 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zajadły się pysznościami. Dodatkową niespodzianką była postać Świętego Mikołaja, który odwiedził wszystkich grzecznych przedszkolaków i co ważne, nie zapomniał o szerokim uśmiechu i ….prezentach!  W ramach prezentu Pszczółki i Sówki wybrały się do Teatru Cortique  – „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Dzieci były zachwycone spektaklem, również za sprawą tego, że czynnie w nim uczestniczyły.

Przed spotkaniami przy wigilijnych stołach, dzieci powitały Zimę, tańcząc, pląsając i śpiewając. Dzięki pięknym, śnieżnym i świątecznym strojom wszystkich przedszkolaków, mogliśmy przenieść się do Krainy Śniegu. Po baliku dzieci wspólnie z Panią Dyrektor zaśpiewały najpiękniejsze kolędy, kołysanki narodzonemu Jezuskowi, przy żłóbku znajdującym się w przedszkolu.

Święty Mikołaj nie zapomniał o Pszczółkach także 6 grudnia i w prezencie zaprosił ich do Muzeum Rogala w Poznaniu, gdzie dzieci mogły poznać tajny przepis na Rogale świętomarcińskie i spróbować swoich sił w ich przyrządzaniu.

Życzymy Wesołych Świąt!