Pracowity listopad Przedszkolaków

Miesiąc listopad obfitował w uroczystości, w których nasze przedszkolaki brały aktywny  udział. Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, to zaledwie namiastka tego co działo się w tym miesiącu. Nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Pluszowego Misia, podczas którego Sówki  poznały historię pluszowego misia, doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową poprzez różnego rodzaju zabawy stolikowe oraz poznawały swoje Misie z Misiami kolegów i koleżanek. Najmłodsza grupa – Misie- świętowały Dzień Kolejarza i wybrali się do  “Kolejkolandii”. Przedszkolaki mogły obejrzeć makietę kolejową, posterować pociągami, poznały jak bezpiecznie przejść przez tory kolejowe,  a na placu zabaw same mogły zbudować linie kolejowe i bawić się drewnianą kolejką.

Pięknym zakończeniem listopada były Andrzejki, które przeniosły nas w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.
Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycjami andrzejkowymi oraz idealny do tego, by wzmocnić więzi w grupach.