Szkolna drużyna rugby

Szkolna drużyna po słabym debiucie w Jarocinie – rewelacją turnieju w Kaliszu.

We wrześniu szkolna drużyna rugby, której opiekunem jest pan Dariusz Głogowski, brała udział w kilku turniejach. Najpierw zagrała w Jarocinie, 23 września 2018r.,gdzie w swoim debiucie zdobyła piąte miejsce, wygrywając tylko mecz z gospodarzami Sparta Jarocin, z wynikiem 6-2. W tym dniu zawodnicy naszej szkoły przegrali mecze z drużyną Husara Bolesławiec, wynikiem 1-3 oraz z Klubem Rugby Ruda Śląska 1-6.

W następnym turnieju 29 września 2018r., nasza drużyna odniosła duży sukces. Było to prawdziwą niespodzianką dla pozostałych rywali, ponieważ nasi zawodnicy, przegrali dopiero w ścisłym finale z Rugby Klub Częstochowa po dogrywce 5-6. W meczach grupowych wygraliśmy z Bałutami 10-1, Budowlanymi Łódź 6-2, RK Częstochowa II  6-1 oraz Sparta Jarocin 9-1.

Naszą szkolną drużynę reprezentowali: Franek Balcerkewicz, Krzysztof Grzelka, Mateusz Łopaciński, Dominik Rembarz, Jakub Stroiński, Filip Silski z 4c oraz Maciej Bogusz i Krystian Popek z 5b. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sportowych sukcesów i samych udanych turniejów. Kolejne turnieje odbędą się w listopadzie na halach sportowych, dlatego mocno trzymamy kciuki za wszystkich zawodników.