100 lat dla Niepodległej

„Kocham” to wielkie słowo na początek. Radzimy zacząć od słowa „lubię”. Spróbuj najpierw polubić swoją ojczyznę. W jaki sposób? Po prostu myśl o niej dobrze i miej dla niej szacunek. Zastanów się, co zrobić, by była jeszcze fajniejsza” („Poradnik małego patrioty”)

W naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęli najmłodsi. Swoje siły połączyli Zerówkowicze, klasa Ib oraz przedstawiciele klas II i III. Przedszkolaki przygotowały krótkie przedstawienie, by pokazać historię związaną z tym ważnym dla Polaków wydarzeniem, a z kolei starsi koledzy uświetnili apel, jakże pięknymi wierszami o Polsce oraz symbolach narodowych. Nie mogło zabraknąć pieśni „Płonie ognisko”, która już na początku wprowadziła nas w doniosły nastrój. Z kolei kulminacyjnym punktem uroczystości było odśpiewanie 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.