Arena Zawodowców

Setki uczniów przyszły w czwartek 11.10.2018 Byliśmy i MY.


Targi edukacyjne “Arena zawodowców” to część kampanii “Szacun dla zawodowców”, która przypomina uczniom, że wybór dobrej profesji może przynieść wiele korzyści. W hali widowiskowo-sportowej nasi młodzi wychowankowie mogli na własną rękę przekonać się, na czym polega praca w konkretnych zawodach.
Stworzono kilkanaście wysp zawodów w charakterystycznych branżach oraz jedną wyspę doradztwa zawodowego. Poszczególne wyspy uwzględniały róże obszary zawodowe i dostarczał uczniom konkretnych informacji z różnych dziedzin min.:

  • Nowe technologie,
  • Poligrafia i fotografia,
  • Elektryka, elektronika i instalacje,
  • Handel, turystyka, reklama
  • Usługi,
  • Ekonomia i Administracja,
  • Logistyka i spedycja

Uczniowie mogli również korzystać z porad specjalistów Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży
i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.