Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

5 października – w piątek, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

Tak też zrobiły nasze Przedszkolaki uśmiechając się szeroko! Dodatkowo także połączyły ten dzień z ubraniem się na żółto. Tym samym rozpoczęły cykl „Kolorowych dni”, podczas których poznawać będą nie tylko nietypowe święta, ale także poszczególne kolory tęczy!
W tym dniu nie zabrakło tańca żółtych Minionków, szaleństw w chustą animacyjną, dbania
o czysty, piękny uśmiech. Pojawiły się także tajemnicze listy od Emotikona, który w swoich listach zachęcał dzieci do działań badawczych, np. mieszania kolorów, wizyty
w warzywniaku i znalezieniu cytryny… Jednym z wyzwań w grupie Sówek było zjedzenie kawałka cytryny i zaprezentowania szerokiego uśmiechu! Jak spędziły ten dzień Misie, Pszczółki i Sówki? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.