Sprzątanie świata

Sprzątanie świata w Szkole Podstawowej nr 5

Uczniowie naszej szkoły brali udział w tegorocznej akcji “Sprzątanie świata”, której koordynatorką była pani Anna Rahn.
Sprzątany przez nas teren obejmował Łęgi Dębińskie oraz okolice budynku naszej szkoły, w przypadku klas czwartych, a także teren przylegający do Schroniska dla zwierząt przy ulicy Bukowskiej 266, którego sprzątaniem zajęły się klasy piąte. Społeczność lokalna nie kryła entuzjazmu związanego
z proekologicznymi działaniami dzieci w tym zakresie, a samo Schronisko, w taki sposób skomentowało całą akcję, na swoim profilu społecznościowym:„Teren obok schroniska od dawna straszył starymi butelkami, oponami czy innymi śmieciami. Nie spodziewaliśmy się, że można tam znaleźć np. starą nartę… Wielu odkryć dokonali dziś uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 którzy w ramach akcji “Sprzątanie świata” usunęli wszystkie śmieci z tego miejsca. Teraz wreszcie jest tam porządek. Podziwiamy! Jesteście wielcy!”.
Pod powyższym postem pojawiły się też bardzo miłe komentarze dotyczące naszej akcji. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w tym wydarzeniu.
Spisaliście się na medal, wykonaliście niezwykle ważną pracę dla dobra naszej planety, a swoją postawą wykazaliście, że przy odrobinie wysiłku można uczynić świat piękniejszym.