Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

W miłej atmosferze przy herbatce  22 września odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, tłumaczem a przede wszystkim autorem powieści opowiadań i wierszy dla dzieci i młodzieży ( między innymi „Tajemnica człowieka z blizną”, „Wojna nie jest dla dziewczyn”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Twórczość pisarza była wielokrotnie nagradzana.

Na początku spotkania pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej uczestniczącym w spotkaniu uczniom klas III i IV. Usłyszeliśmy, że Pan Paweł pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, a następnie  zajął się pisaniem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W związku z tym pisarz sprawdził u publiczności znajomość języka angielskiego. Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej. Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Pisarz poruszał tematy: kryminałów, miłości, mody, sportu, pieniędzy i wojny, obrazując każdy z nich swoimi utworami. Opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód, tym samym zachęcał uczestników do sięgania po jego książki.

Liczne pytania, składanie autografów, uśmiechy gościa i sesje zdjęciowe zakończyły wizytę autora.